Deklaracja dostępności PORADNI PSYCHOLOGICZNO – PEDAGOGICZNEJ NR 5 W GDAŃSKU
PORADNIA PSYCHOLOGICZNO – PEDAGOGICZNA NR 5 W GDAŃSKU zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej niniejszej placówki.
- Data publikacji strony internetowej:
- Data ostatniej istotnej aktualizacji:
Status pod względem zgodności z ustawą
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
Treści niedostępne
- Wybrane treści mogą być niezgodne z wytycznymi dla dostępności treści internetowych 2.1, w takim zakresie jak
- Postrzegalność (m.in. brak dostępności części mediów zmiennych w czasie, częściowy brak alternatywy w postaci tekstu, brak części ułatwień w percepcji treści), Funkcjonalność (m.in. nie na wszystkich stronach występuje pełna dostępność z klawiatury, pełnej dostępności sposobów wprowadzania danych),
- Przewidywalność (m.in. niepełna jednolitość nawigacji i identyfikacji). Część dokumentów PDF, Word, Excel, PowerPoint nie jest poprawnie odczytywana przez programy dla osób niewidzących.
Wyłączenia
- Filmy i multimedia, które zostały opublikowane przed wejściem w życie ustawy. Przygotowanie ich pełnej dostępności wiązałoby się z nadmiernym obciążeniem dla podmiotu publicznego. Mapy są wyłączone z obowiązku zapewniania dostępności.
Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności
- Deklarację sporządzono dnia:
- Deklarację została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia:
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.
Skróty klawiszowe
- Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
- Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada: Iwona Tor: sekretariat@ppp5.edu.gdansk.pl
- Telefon: 663 396 663
Każdy ma prawo:
- zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
- zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
- wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.
Żądanie musi zawierać:
- dane kontaktowe osoby zgłaszającej,
- wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
- wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.
Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.
Skargi i odwołania
Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:
- Organ nadzorujący: Prezydent Miasta Gdańska
- Adres: ul. Nowe Ogrody 8/12
80-801 Gdańsk - E-mail: umg@gdansk.gda.pl
- Telefon: 58 5244500
Skargę można złożyć również do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność architektoniczna
DOJAZD
Do siedziby Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej nr 5 w Gdańsku, przy ulicy Wadowickiej 5 można dojechać tramwajami:
- nr 4 z kierunku Gdańsk Główny / Lawendowe Wzgórze - przystanek Piotrkowska 02 (odległość do przystanku ok. 450 metrów)
- nr 11 z kierunku Gdańsk Główny / Lawendowe Wzgórze - przystanek Piotrkowska 02 (odległość do przystanku ok. 450 metrów)
oraz liniami autobusowymi:
- numer 120 z kierunku Łostowice Świętokrzyska / Jaworzniaków - przystanek Piotrkowska (odległość do przystanku ok. 500 metrów)
- numer 115 z kierunku Gdańsk Wrzeszcz / Port Lotniczy - przystanek Piotrkowska (odległość do przystanku ok. 500 metrów)
Rozkład jazdy Transportu Miejskiego w Gdańsku znajduje się na stronie https://ztm.gda.pl
OGÓLNY OPIS BUDYNKU
Przy siedzibie poradni znajduje się bezpłatny parking. Miejsca dla osób niepełnosprawnych oznaczone są poziomo i pionowo. Poradnia mieści się na pierwszym piętrze budynku Centrum Aktywności Społecznej. Przy głównym wejściu do budynku znajduje się podjazd dla osób niepełnosprawnych. Ponadto budynek ma wyjście ewakuacyjne. Budynek jest wyposażony w windę. Poradnia dysponuje toaletą dla osób niepłnosprawnych oraz kącikiem dla rodzica i dziecka z przewijakiem oraz miejscem do karmienia. Jest możliwość wejścia do poradni z psem asystującym.
Informacje dodatkowe
Ułatwienia
Pomocy w kontakcie udziela Gdańskie Centrum Kontaktu, dostępne przez całą dobę pod numerem telefonu 58 52 44 500 oraz adresem e-mail kontakt@gdansk.gda.pl. Kontakt z Centrum możliwy jest także za pomocą sms na numer 500 105 115.